Gazela chętna na szpital

MAR
23-03-2010, 00:00

Jest chętny na przejęcie szpitala powiatowego w Środzie Śląskiej. Wszystko wyjaśni się w kwietniu.

Jest chętny na przejęcie szpitala powiatowego w Środzie Śląskiej. Wszystko wyjaśni się w kwietniu.

Polskie Centrum Zdrowia Instytut Medyczny, dolnośląska gazela, jako jedyne zgłosiło się do starostwa w Środzie Śląskiej z propozycją przejęcia Średzkiego Centrum Medycznego — wynika z naszych informacji. Potwierdza je Sebastian Burdzy, starosta powiatu średzkiego.

— Wstępne propozycje złożone przez Polskie Centrum Zdrowia są bardo dobre. Mowa w nich bowiem o budowie nowego obiektu i rozwoju usług medycznych na terenie Środy Śląskiej — mówi Sebastian Burdzy.

Do końca marca Polskie Centrum Zdrowia ma czas na zbadanie spółki. Po nim samorządowcy i inwestor usiądą do właściwych negocjacji.

— Diabeł tkwi w szczegółach. Jako samorząd chcemy wynegocjować jeszcze lepsze warunki — zarówno inwestycyjne, jak i związane z pakietem socjalnym dla pracowników — podkreśla starosta średzki.

Jeśli wszystko potoczy się po myśli samorządu, podpisania umowy może nastąpić w drugiej połowie kwietnia.

— W ciągu najbliższego miesiąca powinniśmy zakończyć badanie spółki i negocjacje z samorządem, wówczas przedstawimy wizję dalszej działalności Średzkiego Centrum Medycznego — mówi Romuald Ściborski, prezes Polskiego Centrum Zdrowia.

Decyzja o prywatyzacji centrum to pokłosie zbliżających się zmian w prawie, które wymuszą kosztowną modernizację placówki. Samorząd uznał, że lepiej zbudować nowy obiekt, a idealnym rozwiązaniem jest znalezienie inwestora.

W tegorocznym rankingu "Gazel Biznesu" Polskie Centrum Zdrowia zajęło 56. miejsce na Dolnym Śląsku i 759. w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gazela chętna na szpital