Gdańsk kupił 21 autobusów Mercedes-Benz Citaro

AR
opublikowano: 14-06-2016, 12:05

Autobusy, które dostarczy firma EcoBus Polska, pojawią się w Gdańsku jeszcze w tym roku - informuje magistrat.

W poniedziałek, 13 czerwca, przedstawiciele miasta podpisali umowę z EvoBus Polska na zakup nowoczesnych pojazdów.

Firma dostarczy Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Gdańsku 9 autobusów standardowych (12 m) oraz 9 pojazdów przegubowych (18 m), a także 3 midibusy (10,6 m). Będą to różne modele autobusów Mercedes-Benz Citaro.

- Nowością, i ukłonem w kierunku osób, które korzystają z telefonów komórkowych i tabletów, będą ładowarki USB zamontowane w nowych pojazdach. Poza tym, udogodnienia dla rowerzystów, bo z tego Gdańsk już słynie. Miasto się rozwija, liczba pasażerów rośnie, a na to ma na pewno wpływ nowoczesny i komfortowy tabor ZKM - mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wszystkie autobusy będą fabrycznie nowe, wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, system głosowego zapowiadania przystanków, ledowe oświetlenie, będą także spełniać normy emisji spalin Euro 6.

- Wymogi przetargu były bardzo wysokie. ZKM Gdańsk postawił na komfort i bezpieczeństwo pasażerów, ale tym zakupem Gdańsk przyczyni się także do ochrony środowiska. Autobusy, które trafią do Gdańska są obecnie najnowocześniejszymi seryjnie produkowanymi autobusami miejskimi na świecie. Z pasją tworzymy pojazdy już od 140 i bardzo cieszymy się, że te innowacyjne pojazdy będą jeździć właśnie w Gdańsku - mówił prezes Zarządu EvoBus Polska Antonio Cavotta.

- Nowe pojazdy zastąpią najbardziej wysłużone autobusy gdańskiego ZKM - dodaje prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej Jerzy Zgliczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Gdańsk kupił 21 autobusów Mercedes-Benz Citaro