Gdańsk pomaga wystartować w biznesie

  • Marta Bellon
opublikowano: 13-03-2016, 22:00

Miasto po raz kolejny startuje z przedsięwzięciem skierowanym do pomysłowych mieszkańców. Technofilów i artystów.

Czołowa instytucja wspierająca przedsiębiorczość gdańszczan — Inkubator Przedsiębiorczości Starter — czeka na zgłoszenia do projektu, w którym można otrzymać dofinansowanie na założenie firmy. Pomysł na biznes należy przesłać do 16.03 za pośrednictwem strony: biznesnastart.pl. Konkurs przeznaczony jest dla twórców nowych technologii, takich jak gry komputerowe czy aplikacje, oraz artystów, którzy do tej pory nie mieli styczności z biznesem.

— Nasz program na samym początku drogi zawodowej daje uczestnikom to, czego brakuje wielu młodym przedsiębiorcom: merytoryczną wiedzę, biznesowe kontakty, promocję i fundusze — mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. Dotychczas 130 osób otworzyło działalność dzięki uczestnictwu w „Go Creative. Biznes na Start”.

Pula konkursu to 60 tys. zł. Przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu miasta. Organizowane jest już po raz 14. W poprzedniej edycji wzięli udział m.in. twórcy Game of Quests, aplikacji aktywizującej graczy, i firmy Ikimasa, oferującej wsparcie kobietom w rozwoju biznesów on-line.

— Udział w projekcie zwiększył naszą świadomość biznesową — przyznaje Bartek Zaborowski z Game of Quests. Po zakończeniu rekrutacji organizatorzy wybiorą najciekawsze pomysły, ich autorzy zaprezentują się przed jury. Dla wielu jest to zazwyczaj pierwsze doświadczenie w prezentowaniu swojego biznesu przed potencjalnymi inwestorami.

Do kolejnego etapu awansuje 20 pomysłodawców — przejdą etap preinkubacji, w trakcie którego wezmą udział w szkoleniach biznesowych i konsultacjach z mentorami. Osoby, które zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesemi zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w konkursie na najlepszy model biznesowy.

Jego laureaci przejdą do kolejnego etapu — inkubacji, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą skonsultować swój pomysł drogą telefoniczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane