GDDKiA chce odzyskać kontrolę nad A4

RMF FM
opublikowano: 13-01-2010, 11:21

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i  Autostrad stara się odzyskać większą kontrolę nad inwestycjami i zarządzaniem autostradą A4.

Tak przynajmniej przewiduje nowy aneks do umowy ze Stalexportem. RMF FM ujawnia treść dokumentu, który - jak się dowiedziało się radio - trafił już do firmy. 

None
None

Zwiększenie kontroli GDDKiA to pierwszy punkt w nowych propozycjach, które lada dzień będą negocjowane.
Poza tym, aneks zawiera datę i dokładny sposób finansowania robót, które czekają nas jeszcze na A4, czyli odwodnienia, budowy ekranów akustycznych i remontów mostów. Urzędnicy doprecyzowali także warunki i termin zwrotu kredytu na budowę trasy, który wiele lat temu zaciągnął Skarb Państwa.

Po czwarte - i dla kierowców najważniejsze – GDDKiA uściśliła kiedy i na jakich warunkach firma może podnosić ceny za przejazd.

RMF FM nieoficjalnie ustalił, że Stalexport będzie musiał nie tylko poinformować o podwyżce - jak to jest obecnie, ale będzie musiał uzyskać zgodę urzędników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane