GDDKiA wybrała projektanta obwodnicy Ostrołęki

  • PAP
opublikowano: 29-10-2019, 19:31

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie projektu obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53 - poinformowała we wtorkowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W komunikacie GDDKiA zaznaczyła, że po przeanalizowaniu ofert przetargowych na opracowanie projektu budowy obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53, czyli m.in. Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego projektu oraz materiałów do uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, za najkorzystniejszą pod kątem merytorycznym i cenowym uznano ofertę złożoną przez Multiconsult Polska Sp. z o.o.; firma zaproponowała cenę 2 mln 931 tys. 90 zł.

28 sierpnia br. odbyło się otwarcie siedmiu ofert, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym. Najniższą ofertę, opiewającą na 2 mln 847 tys. 511,50 zł brutto, złożyła firma Transprojekt – Warszawa Sp. z o.o., natomiast najwyższą - Mosty Katowice Sp. z o.o., na kwotę 4 mln 532 tys. 285,55 zł brutto. Budżet zamawiającego wynosił 2 mln 496 tys. 900 zł brutto.

Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego, a złożone oferty były badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena – 60 proc.; zespół projektowy – 18 proc.; zespół środowiskowy – 10 proc.; zespół geologiczny – 6 proc. oraz ilość wizji lokalnych – 6 proc.

"Zakładamy, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w listopadzie 2019 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 35 miesięcy od daty jej zawarcia (w tym złożenie wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach po 18 miesiącach od podpisania umowy)" - zaznaczono. Dodano, że zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w listopadzie 2022 r.

GDDKiA wskazała, że zgodnie z planowanym harmonogramem budowy obwodnicy Ostrołęki w 2023 r. ma nastąpić ogłoszenie przetargu w systemie "Projektuj i Buduj” i podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, a lata 2025-2027 r. to planowany termin jej realizacji.

Pierwszy przetarg na wybór projektanta dla budowy obwodnicy Ostrołęki został ogłoszony w październiku 2018 r., a drugi - w maju 2019 r. Wytłumaczono, że obydwa postępowania zostały unieważnione z uwagi na oferty przekraczające budżet zamawiającego.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy