Gdy rzymska sałata znika…

opublikowano: 03-12-2018, 22:00

…ceny sałaty lodowej w USA szybują — napisał portal CNBC.

Warzywo w ciągu tygodnia podrożało w sklepach o 119-168 proc. Z danych USDA's National FOB Review wynika, że pod koniec listopada za karton 24 sałat lodowych płaciło się na rynku 44,35-45,65 USD, ledwie siedem dni wcześniej ceny wahały się w przedziale 16,56-20,85 USD. W tle tych zwyżek jest afera związana z wykryciem bakterii E.coli w sałacie rzymskiej. Zakażenie, o którym głośno było w amerykańskich mediach, dotknęło 32 osoby w 11 stanach oraz 18 osób w kanadyjskich prowincjach Ontario i Quebec. Władze obu krajów apelowały o niejedzenie sałaty rzymskiej. Afera błyskawicznie zmiotła popularną odmianę sałaty ze sklepowych półek, zyskały natomiast inne odmiany. Zdaniem niektórych ekspertów, popyt na sałatę lodową przerósł już podaż.

— To całkiem normalne, zawsze mamy do czynienia z odzewem na rynku, gdy najpopularniejszy produkt z niego znika. Lukę muszą wypełnić inne — komentuje Trevor Suslow, wiceprezes Produce Marketing Association.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu