Gdynia: Rozprawa ws. malwersacji w Drob Kartelu

Polska Agencja Prasowa SA
04-08-2006, 13:26

Sąd w Gdyni, przed którym toczy się proces ws. malwersacji w spółce Drob Kartel, zwolnił w piątek Jaromira Netzla, który miał zeznawać jako świadek, z zachowania tajemnicy adwokackiej i utajnił część rozprawy, w której szef PZU miał zeznawać. Netzel odmówił jednak składania zeznań.

Sąd w Gdyni, przed którym toczy się proces ws. malwersacji w spółce Drob Kartel, zwolnił w piątek Jaromira Netzla, który miał zeznawać jako świadek, z zachowania tajemnicy adwokackiej i utajnił część rozprawy, w której szef PZU miał zeznawać. Netzel odmówił jednak składania zeznań.

Sąd ukarał Jaromira Netzla karą 3 tys. złotych za bezpodstawne odmawianie składania zeznań. Szef PZU po wyjściu z sali nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Podczas rozprawy 23 czerwca Netzel, który był doradcą w spółce Drob Kartel, powołując się na tajemnicę zawodową odmówił składania zeznań przed gdyńskim sądem. Oświadczył, że odmawia zeznań, bo musiałby mówić o okolicznościach dotyczących jego pracy jako adwokata. Sąd zwolnił go z tajemnicy zawodowej, ale prezes PZU zapowiedział odwołanie się od tej decyzji do wyższej instancji.

Szef PZU złożył zażalenie do gdańskiego sądu okręgowego, który postanowienie sądu rejonowego uchylił.

W piątek sąd uznał, że zeznania Jaromira Netzla są bardzo ważne dla całej sprawy i zwolnił go z zachowania tajemnicy adwokackiej, ale szef PZU nie chciał zeznawać.

W procesie, który przed sądem w Gdyni toczy się od około roku, oskarżone są cztery osoby z byłego kierownictwa Drob Kartelu.

O dawnych związkach Netzla z firmą Drob Kartel pisały "Dziennik" i "Rzeczpospolita". Gazety podały, że firma Drob Kartel była podejrzana o to, że posłużyła do prania brudnych pieniędzy. "Rzeczpospolita" informowała, że Netzel dostał trzy czeki na ponad 200 tys. zł z innej firmy - Managment Finance Company, która była głównym ogniwem w wyłudzaniu majątku z pomorskich przedsiębiorstw i praniu pieniędzy. Na konto tej firmy miały trafić wyłudzane pieniądze m.in. z Drob Kartelu, a także przelewy z banku na wyspie Jersey.

Według informacji "Rz", działalność Drob Kartelu zakończyła się bankructwem - firma miała ponad 21 mln zł długów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gdynia: Rozprawa ws. malwersacji w Drob Kartelu