Gdynia zabiega o inwestorów

Radosław Górecki
opublikowano: 14-09-2004, 00:00

W Gdyni wkrótce zostanie otwarte kolejne centrum handlowe. Rozpocznie się też budowa apartamentowca na 270 mieszkań. I powstanie hala produkcyjna za 6 mln zł.

Pewnego dnia szef firmy Versus Investment odwiedził stronę internetową Gdyni. W części dla inwestorów znalazł odpowiedni dla siebie grunt, stanął do przetargu i wygrał. Takie były początki domu handlowego Centrum Kwiatkowskiego — wkrótce odwiedzą go pierwsi klienci.

23 września 2004 r. w Gdyni odbędzie się IV Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Patronat nad tą imprezą objął „Puls Biznesu”. Władze Gdyni liczą, że uda im się zainteresować miastem kolejnych inwestorów.

Sklepy, biura, produkcja

Centrum Kwiatkowskiego to ponad 3,5 tys. mkw. powierzchni handlowej.

— Część handlowo-usługowa jest już wynajęta w ponad 90 proc. Pozyskaliśmy wielu dobrych najemców — mówi Wioletta Przyjazna z Versus Ivestment, spółki, która jest deweloperem Centrum Kwiatkowskiego.

Oprócz części handlowej w obiekcie znajduje się około 3,5 tys. mkw. biur. Tu jednak nie ma jeszcze podpisanych umów, ale negocjacje trwają. Wkrótce mają pojawić się pierwsi lokatorzy.

To nie wszystkie nowości z Gdyni...

Swoją działalność prowadzi tu także spółka z branży telekomunikacyjnej i telewizyjnej Vector, która w ubiegłym roku za prawie 20 mln zł wybudowała zakład produkcji elektronicznej o powierzchni 7 tys. mkw. Na tym nie poprzestaje — za 6 mln zł dobuduje kolejny moduł produkcyjno-logistyczny o powierzchni 2,5 tys. mkw.

Będą apartamenty

Sytuacja gospodarcza w ostatnich latach nie rozpieszczała nikogo. Od kilku lat władze Gdyni promują między innymi tereny nazwane Nadmorska Strefa Prestiżu. Teren jest położony między ścisłym centrum miasta a otwartym morzem i należy do spółki World Trade Center Gdynia (99 proc. kapitału posiada w niej PPPiH Dalmor). Jest szansa, że prace nad jego zabudowaniem rozpoczną się jeszcze w tym roku. WTC Gdynia sprzedała bowiem część terenu spółce Invest Komfort, która zbuduje w tym miejscu apartamentowiec składający się z dwóch 30- -piętrowych wież z blisko 270 mieszkaniami. Ostateczny projekt apartamentowca mają ocenić radni na październikowej sesji.

— Budowa apartamentowca to dopiero początek zagospodarowywania Nadmorskiej Strefy Prestiżu. Pozostało jeszcze około 20 tys. mkw. gruntów, na których planujemy wybudować hotel z centrum kongresowym — mówi Bogdan Płociniak z World Trade Center Gdynia.

Ale na tym nie koniec. Właściciel gruntu planuje także stworzenie centrum rozrywkowego — z kręgielnią i klubem fitness.

— Miałoby ono stanowić uzupełnienie już funkcjonującego centrum Gemini z wielosalowym kinem — dodaje Bogdan Płociniak.

Jednak, żeby powstały kolejne obiekty, potrzebni są inwestorzy. Bogdan Płociniak liczy, że kiedy rozpocznie się budowa apartamentowca, zainwestowanych inwestowaniem w tym miejscu przybędzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Gdynia zabiega o inwestorów