Gdzie jest ten VAT? - prasa "DŁ"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-02-2006, 07:09

Urzędy skarbowe w regionie łódzkim nie zaczęły jeszcze wypłacać pieniędzy osobom ubiegającym się o zwrot nadpłaconego VAT na materiały budowlane. Wnioski w tej sprawie spływają do fiskusa od przeszło półtora miesiąca - pisze "Dziennik Łódzki".

Urzędy skarbowe w regionie łódzkim nie zaczęły jeszcze wypłacać pieniędzy osobom ubiegającym się o zwrot nadpłaconego VAT na materiały budowlane. Wnioski w tej sprawie spływają do fiskusa od przeszło półtora miesiąca - pisze "Dziennik Łódzki".

    Po wejściu Polski do Unii Europejskiej VAT na niektóre materiały budowlane wzrósł z 7 do 22 proc. Od 1 stycznia można się ubiegać o częściowy zwrot tej różnicy. Przed miesiącem Stanisław Majchrzak, naczelnik I Urzędu Skarbowego Łódź Górna, zapewniał, że składający wniosek w styczniu pieniądze mogą otrzymać w ciągu 2 - 3 tygodni. Praktyka zweryfikowała te zapowiedzi.

    - Nie wydaliśmy jeszcze żadnej decyzji. Dotąd nie można było nawet formalnie tego zrobić, bo dopiero w połowie lutego GUS ustalił stawkę pozwalającą wyliczyć maksymalną kwotę zwrotu. Na rozpatrzenie wniosków mamy pół roku. Nie ma możliwości, żeby już teraz ktoś otrzymał pieniądze - mówi Ryszard Samel, zastępca naczelnika I US Łódź Górna.

    Według informacji łódzkiej Izby Skarbowej, podobnie sytuacja wygląda w innych urzędach. Jak mówi Piotr Michalak, szef US na łódzkim Widzewie, urzędnicy sprawdzają każdą fakturę dołączoną do wniosku.

    Wiele osób pobrało formularze w urzędach skarbowych, ale jeszcze ich nie złożyło, bo mają kłopoty z wypełnieniem. Krzysztof S. z Łodzi zlecił to biuru obrachunkowemu na Polesiu. - Czekam już trzy tygodnie. Biuro nie może sobie z tym poradzić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane