GE odpisuje 23 mld USD i zmienia prezesa

opublikowano: 01-10-2018, 13:55

John Flannery, prezes General Electric odchodzi po roku zasiadania na stanowisku, informuje Reuters.

Flannery odchodzi w momencie kiedy niegdyś jeden z największych koncernów USA ogłosił prawie 23 mld USD odpisu związanego z biznesem energetycznym. Reuters podkreśla, że rezygnacja prezesa stawia pod znakiem zapytania realizację jego planu reorganizacji koncernu, którego wartość rynkowa spadła od sierpnia 2000 roku, kiedy była najwyższa, aż o 500 mld USD.

General Electric
Zobacz więcej

General Electric Reuters/Forum

Następcą Flannery’ego ma być 55-letni Lawrence Culp, który oprócz stanowiska prezesa został także szefem rady dyrektorów GE. Był dotychczas prezesem spółki Danaher Corp., którą wyprowadził na prostą. W kwietniu tego roku wszedł do rady dyrektorów GE. 

GE poinformowało, że skutkiem słabości biznesu energetycznego jest brak możliwości realizacji prognoz wolnego cash flow i zysku na akcję w tym roku.

Rynek zareagował wzrostem kursu akcji GE o 8 proc. w handlu przedsesyjnym. Od początku 2018 roku ich wartość spadła o 35 proc. W 2017 roku wartość GE spadła o 45 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu