General Electric znów rozczarował. Tym razem prognozą

opublikowano: 14-03-2019, 13:21

Koncern General Electric, największy amerykański konglomerat, uważany ze względu na zaangażowanie w wielu branżach za swoisty barometr kondycji amerykańskiej gospodarki, opublikował w czwartek prognozę finansową,. która rozczarowała rynek, donosi Reuters. Akcje giganta spadają w przedsesyjnym handlu.

Rynkowy potentat oczekuje, że skorygowany zysk w 2019 r. wyniesie od 50 do 60 centów na akcję. To przedział znacznie poniżej mediany oczekiwań analityków, którzy prognozują EPS na poziomie 70 centów.

General Electric
Zobacz więcej

General Electric fot. REUTERS/Arnd Wiegmann/File Photo/Forum

Kurs akcji spółki w przedsesyjnym handlu spada o około 2 proc. zmniejszając nieco skalę korekty, gdyż przed publikacją prognozy zniżkował o 4 proc. Walory GE należą od pewnego czasu do jednych najsłabszych na Wall Street w gronie największych przedsiębiorstw. 

Przed kilkoma dniami koncern wystraszył rynek ostrzeżeniem przed wypływem gotówki netto z jego przedsiębiorstw przemysłowych w tym roku. Skorygowane przepływy wolnych środków pieniężnych w sektorze przemysłowym mogą wynieść od -2 mld USD do zera. Dopiero w przyszłym roku mogą wyjść na plus i przyspieszyć zwyżkę rok później. Firma jednak nie ujawniła żadnych celów w tej kwestii.

W ubiegłym roku GE stracił około 23 mld USD. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu