Generali rzuci na rynek 3,5 mld EUR

opublikowano: 25-02-2021, 10:21

Przez najbliższych pięć lat ubezpieczyciel będzie inwestował w innowacyjne projekty, aby wzmocnić rynki, na których działa.

Międzynarodowa grupa ubezpieczeniowa Generali ogłosiła inicjatywę Fenice 190. To 5-letni plan inwestycyjny, którego celem jest odbudowa gospodarek europejskich dotkniętych koronakryzysem — chodzi o rynki, na których Generali prowadzi działalność, w tym m.in. Polskę. W ramach tej inicjatywy ubezpieczyciel zainwestuje 3,5 mld EUR m.in. w firmy z sektora MŚP. Wsparcie dotyczy projektów z obszaru „ekologicznego budownictwa mieszkaniowego i infrastruktury”, a także „technologii cyfrowych, zdrowia i transformacji energetycznej”.

Fenice 190 to kontynuacja nadzwyczajnych działań, które grupa zapoczątkowała w zeszłym roku. Dotychczas firma zobowiązała się przeznaczyć 1,05 mld EUR. Przez kolejnych pięć lat, począwszy od tego roku, będzie inwestować 500 mln EUR rocznie. Inwestycje są realizowane poprzez platformę Generali Investments.

Generali, którego macierzystym rynkiem są Włochy, w tym roku obchodzi 190-lecie istnienia. Grupa jest obecna w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane