Generali zainteresowane aktywami MetLife, w tym w Polsce

opublikowano: 22-05-2019, 13:41

Assicurazioni Generali prowadzi negocjacje ws. zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife, w tym w Polsce. Włoski ubezpieczyciel stara się rozwijać poprzez akwizycje na szybko rozwijających się rynkach.

Biznes w którego sprawie prowadzone są rozmowy może być warty ponad 2 mld EUR (2,24 mld USD) i jest skoncentrowany w Polsce, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii, twierdzą źródła agencji Bloomberg.

Generali
Generali
REUTERS/Leonhard Foeger/File Photo/Forum

Rozmowy są na wstępnym etapie, a do transakcji może ostatecznie nie dojść. 

Generali twierdzi, że jest skłonne rozważyć przejęcia, aby wejść do nowych krajów jako jeden z pięciu największych graczy na tym rynku i zasygnalizowało, że jest zainteresowane poszukiwaniem możliwości w Europie Środkowej i Wschodniej. Ekspansja w regionie jest jednym z filarów strategii dyrektora generalnego Philippe'a Donneta, ponieważ fuzje i przejęcia zmieniają branżę.

Wartość rynkowa największego włoskiego ubezpieczyciela kształtuje się obecnie na poziomie 25,6 mld EUR.

Polska odpowiada za jedną z największych operacji MetLife w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.. W 2012 r. MetLife zgodziło się na zakup zakładów ubezpieczeń na życie od Aviva w Czechach i na Węgrzech, a także w ubezpieczeniach na życie i emerytalnych Aviva w Rumunii. MetLife działa również w Bułgarii i na Słowacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane