Generali sfinalizowało przejęcie Uniona

opublikowano: 18-06-2019, 16:40

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI w Polsce.

Generali otrzymało już w tym celu wszelkie niezbędne zgody od organów regulacyjnych i ds. ochrony konkurencji i konsumentów. 

Zobacz więcej

Generali

REUTERS/Leonhard Foeger/File Photo/Forum

- Nasz region jest postrzegany jako strategiczny rynek zwiększający konkurencyjność i rentowność Grupy Generali. Obiecująca dynamika polskiego rynku zarządzania aktywami, największego w Europie Środkowo-Wschodniej, jest wspierana z jednej strony przez silną ekonomię, z drugiej przez odpowiednie regulacje rynkowe. Ta niezwykle ważna akwizycja pozwoli wzmocnić naszą obecność na polskim rynku zarządzania aktywami i jest działaniem doskonale wpisującym się w założenia określone w strategii Zarządzania Aktywami w regionie - komentuje Luciano Cirinà, Austria, CEE & Russia Regional Officer. 

W powołanej dziś radzie nadzorczej towarzystwa znaleźli się Josef Beneš, Andrea Simoncelli, Maciej Fedyna, Marcin Orlicki, Gregor Pilgram i Grzegorz Piwowar.

Rada Nadzorcza zdecydowała o poszerzeniu składu zarządu Union Investment o nowego członka zarządu. Jest nim Kazimierz Fedak, który dołączył do Generali CEE Holding w 2018 r. i odpowiada za rozwój biznesu zarządzania aktywami w regionie.

Union Investment TFI jest szóstą co do wielkości spółką zarządzającą aktywami w Polsce, z aktywami pod zarządzaniem o wartości 3,3 mld euro. Ma około 135 000 inwestorów indywidualnych i 550 inwestorów instytucjonalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi