Genpact wędruje na drugi koniec Polski

opublikowano: 18-06-2013, 00:00

Indyjska firma usługowa zaczęła od Lublina, weszła do Krakowa, a teraz otwiera biuro w Szczecinie.

Gdy w 2009 r. Genpact, indyjska spółka oferująca nowoczesne usługi dla biznesu, wchodziła do Lublina (dziś zatrudnia tam ponad 200

osób), miała już dwa centra w Rumunii i po jednym w Holandii i na Węgrzech. Potem dodała jeszcze dwa w Czechach i jedno w Bułgarii, ale… Polska jest najważniejsza, bo Hindusi mają tu już trzy centra. W związku z zakupem holenderskiej spółki Accounting Plaza Genpact przejął jej placówkę i 400 pracowników w Krakowie. Teraz uruchamia trzecią lokalizację.

— Otwieramy centrum obsługi w Szczecinie. Wynajęliśmy biuro o powierzchni 1,75 tys. mkw. Zainwestujemy 2 mln USD — mówi Pascal Henssen, dyrektor operacyjny Genpact w Europie.

Genpact ma już w Szczecinie 70 pracowników, a w ciągu 12 miesięcy zwiększy ich liczbę do 250 osób. Centrum będzie świadczyć usługi z zakresu finansów i księgowości, łańcucha dostaw i zamówień, obsługi klienta oraz budowy bankowego zaplecza usług biurowych. Dziś szczeciński oddział pracuje dla kilku klientów państw niemieckojęzycznych, m.in. banku i dostawcy rozwiązań telekomunikacyjnych. Planuje też współpracę z globalnym operatorem telekomunikacyjnym.

— Wybraliśmy Szczecin ze względu na bliskość Niemiec, rozbudowaną infrastrukturę miasta, doświadczony zespół zarządzający, wsparcie władz oraz umiejętności mieszkańców Pomorza. Ważna jest dla nas znajomość niemieckiego wśród potencjalnych pracowników. Braliśmy pod uwagę także lokalizacje w Niemczech, Turcji i Czechach — mówi Pascal Henssen. Genpact ma na świecie 70 centrów w 18 krajach. Pracuje w nich od 50 do 1800 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane