Gerhard Schroeder szefem rady dyrektorów Rosnieftu

opublikowano: 27-09-2017, 10:58
aktualizacja: 27-09-2017, 11:00

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder został nominowany na stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów koncernu paliwowego Rosnieft, informuje ft.com.

Schroeder, który utrzymuje bliskie stosunki z prezydentem Władimirem Putinem, został powołany na powyższe stanowisko na mocy dyrektywy rządowej.

Gerhard Schroeder
Gerhard Schroeder
Bloomberg

W piątek, akcjonariusze rosyjskiego giganta państwowego, w tym BP, Glencore oraz Qatari Investment Authority będą głosować zatwierdzenie nowej rady nadzorczej.

Były kanclerz był dotychczas przewodniczącym komitetu akcjonariuszy spółki Nord Stream, która wybudowała gazociąg z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego, i taką samą funkcję pełnił w spółce Nord Stream 2, która ma zbudować drugą część tej magistrali gazowej.

Rosnieft jest jednym z rosyjskich przedsiębiorstw, na które Unia Europejska i USA nałożyły w 2014 r. sankcje w związku z naruszaniem przez Moskwę suwerenności Ukrainy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane