Gerlach twardo na giełdę

Maria Trepińska
opublikowano: 14-10-2008, 00:00

Jednej z najstarszych fabryk sztućców bessa niestraszna. Do końca roku firma ma być gotowa do debiutu.

Jednej z najstarszych fabryk sztućców bessa niestraszna. Do końca roku firma ma być gotowa do debiutu.

Gerlach, producent sztućców o historii sięgającej XIX wieku, nie przestraszył się bessy szalejącej na giełdach. Nadal twardo szykuje się do wkroczenia na warszawski parkiet.

— Biegli badają spółkę, audyt prawny mamy prawie gotowy. Planujemy, że do końca roku będziemy przygotowani — mówi Jarosław Dziwisz, prezes Gerlacha.

Decyzję, czy pisać prospekt emisyjny, podejmie Hanna Wilk, która ma 100 proc. akcji spółki. Zarząd chce ściągnąć z GPW kilkadziesiąt milionów złotych na rozwój produkcji i wejście na nowe rynki.

— Niedawno otworzyliśmy we Lwowie sklep ze sztućcami i porcelaną. To oferta dla zamożnych klientów. Już można powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Dlatego w planach mamy uruchomienie w tym roku kolejnej placówki w Odessie lub Kijowie — mówi Jarosław Dziwisz.

Gerlach wprowadził sprzedaż ekskluzywnej kolekcji serwisów obiadowych i kawowych na zamówienie, z herbami rodowymi. Spółka inwestuje 1,5 mln zł w nowoczesną linię do hartowania noży w fabryce w Drzewnicy. Rocznie wytwarza około 5 mln sztuk sztućców — to 98 proc. krajowej produkcji i 50 proc. europejskiej. Gerlach rozszerza sieć sprzedaży.

— Mamy 100 sklepów partnerskich, w tym roku otworzyliśmy 20 placówek — wylicza prezes.

Zarząd prognozuje, że w 2008 r. przychody wzrosną do 40 mln zł z 34 mln zł w 2007. To zasługa nowych wzorów sztućców i porcelany — od nowoczesnych po stylowe.

— Wiele wskazuje na to, że w tym roku osiągniemy 10-procentowy wzrost rentowności — mówi Jarosław Dziwisz.

W ubiegłym roku firma zarobiła 3 mln zł. Zatrudnia 320 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gerlach twardo na giełdę