Gęsicka: Należy inwestować w obszary, które gorzej się rozwijają

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-05-2006, 17:35

Należy inwestować w obszary, które gorzej się rozwijają, ale pieniądze trzeba przeznaczać na projekty najbardziej prorozwojowe - uważa minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

Należy inwestować w obszary, które gorzej się rozwijają, ale pieniądze trzeba przeznaczać na projekty najbardziej prorozwojowe - uważa minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

Minister uczestniczyła w poniedziałek w Kielcach w konferencji "Rozwój społeczno-gospodarczy Polski w nowej perspektywie finansowej UE 2007-2013".

"Pieniądze powinniśmy włożyć w najbardziej prorozwojowe projekty. Nie +rozsmarować+ równo, żeby każde sołectwo coś drobnego dostało (...), tylko zrobić takie przedsięwzięcia, które pociągną za sobą ten region, które dostarczą zysków, podatków i miejsc pracy" - podkreśliła Gęsicka.

Jej zdaniem inwestycje w Świętokrzyskiem powinny rozwinąć ten region turystycznie. Minister widzi też szanse rozwoju przemysłu ciężkiego oraz logistyki.

Gęsicka przypomniała, że na wszystkie województwa w regionalnych programach operacyjnych UE na lata 2007-2013 przypadnie prawie 16 mld euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane