Getin i Alior dają więcej

opublikowano: 23-09-2019, 22:00

Dwa banki odświeżyły ofertę kont oszczędnościowych — tradycyjnie zgodnie z zasadą „coś za coś”.

Od mieszania herbata nie robi się słodsza, ale w Getin Banku uznali, że są klienci, dla których ważniejsza od wysokości odsetek jest elastyczność dysponowania pieniędzmi zdeponowanymi na koncie oszczędnościowym. Do 3 listopada potrwa promocja pod nazwą Elastyczne Konto Oszczędnościowe, którego jedyną różnicą w stosunku do obowiązującej dotychczas oferty konta Na nowe środki jest możliwość dokonywania bezpłatnych wewnętrznych przelewów do końca 2020 r.

Konto będzie oprocentowane stawką w wysokości 2,8 w skali roku przez 122 dni do kwoty 200 tys. zł i 2 proc. od 200 do 400 tys. zł. Mogą to być tylko tzw. nowe środki, czyli nadwyżka ponad to, co klient ma w Getin Banku na produktach depozytowych. Warunkiem koniecznym jest też posiadanie konta osobistego, a w promocji nie mogą wziąć udziału ci, którym w okresie od 23 września do 3 listopada zakończy się poprzednia edycja oferty specjalnej „Na nowe środki”.

Przypomnijmy, że jego oprocentowanie zostałoniedawno obniżone z 3 do 2,8 proc. Mniej, bo 2,6 proc., można uzyskać na koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku, ale liczyć na to mogą ci, którzy otworzą rachunek osobisty i będą wpłacać nań co miesiąc co najmniej 1,5 tys. zł. Jeśli tego nie zrobią, oprocentowanie promocyjne sięgnie 2,3 proc. (promocja obejmuje tylko tzw. nowe środki). Żeby skorzystać z oferty, nie trzeba się nigdzie rejestrować, bo odsetki zostaną doliczone automatycznie w przypadku odnotowania wymaganego wpływu.

Maksymalna wartość depozytu to 100 tys. zł. Według rankingu smart.bankier.pl najwyższe oprocentowanie — 3,5 proc. — ma konto oszczędnościowe Bonus za aktywność, dostępne w Getin Banku. Limit wkładu to 10 tys. zł. Dostępne jest przez 12 miesięcy dla nowych klientów banku, którzy założą rachunek osobisty i będą co miesiąc przelewać wynagrodzenie w wysokości co najmniej 1 tys. zl. Drugi w zestawieniu jest Alior Bank, który na koncie oszczędnościowym proponuje 3 proc. Limit wkładu to 20 tys. zł, a warunki konieczne to wykupienie tzw. korzyści do Konta Jakże Osobistego. Oprocentowanie obowiązuje do 31 grudnia 2019 r.

2,8 proc. - takie jest promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym na Nowe środki w Getin Banku.

2,6 proc. - a na tyle można liczyć w Alior Banku, jeśli zdecydujemy się na przelewanie co miesiąc 1,5 tys. zł.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu