Getin i Alior dają więcej

opublikowano: 23-09-2019, 22:00

Dwa banki odświeżyły ofertę kont oszczędnościowych — tradycyjnie zgodnie z zasadą „coś za coś”.

Od mieszania herbata nie robi się słodsza, ale w Getin Banku uznali, że są klienci, dla których ważniejsza od wysokości odsetek jest elastyczność dysponowania pieniędzmi zdeponowanymi na koncie oszczędnościowym. Do 3 listopada potrwa promocja pod nazwą Elastyczne Konto Oszczędnościowe, którego jedyną różnicą w stosunku do obowiązującej dotychczas oferty konta Na nowe środki jest możliwość dokonywania bezpłatnych wewnętrznych przelewów do końca 2020 r.

Konto będzie oprocentowane stawką w wysokości 2,8 w skali roku przez 122 dni do kwoty 200 tys. zł i 2 proc. od 200 do 400 tys. zł. Mogą to być tylko tzw. nowe środki, czyli nadwyżka ponad to, co klient ma w Getin Banku na produktach depozytowych. Warunkiem koniecznym jest też posiadanie konta osobistego, a w promocji nie mogą wziąć udziału ci, którym w okresie od 23 września do 3 listopada zakończy się poprzednia edycja oferty specjalnej „Na nowe środki”.

Przypomnijmy, że jego oprocentowanie zostałoniedawno obniżone z 3 do 2,8 proc. Mniej, bo 2,6 proc., można uzyskać na koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku, ale liczyć na to mogą ci, którzy otworzą rachunek osobisty i będą wpłacać nań co miesiąc co najmniej 1,5 tys. zł. Jeśli tego nie zrobią, oprocentowanie promocyjne sięgnie 2,3 proc. (promocja obejmuje tylko tzw. nowe środki). Żeby skorzystać z oferty, nie trzeba się nigdzie rejestrować, bo odsetki zostaną doliczone automatycznie w przypadku odnotowania wymaganego wpływu.

Maksymalna wartość depozytu to 100 tys. zł. Według rankingu smart.bankier.pl najwyższe oprocentowanie — 3,5 proc. — ma konto oszczędnościowe Bonus za aktywność, dostępne w Getin Banku. Limit wkładu to 10 tys. zł. Dostępne jest przez 12 miesięcy dla nowych klientów banku, którzy założą rachunek osobisty i będą co miesiąc przelewać wynagrodzenie w wysokości co najmniej 1 tys. zl. Drugi w zestawieniu jest Alior Bank, który na koncie oszczędnościowym proponuje 3 proc. Limit wkładu to 20 tys. zł, a warunki konieczne to wykupienie tzw. korzyści do Konta Jakże Osobistego. Oprocentowanie obowiązuje do 31 grudnia 2019 r.

2,8 proc. - takie jest promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym na Nowe środki w Getin Banku.

2,6 proc. - a na tyle można liczyć w Alior Banku, jeśli zdecydujemy się na przelewanie co miesiąc 1,5 tys. zł.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane