Getin planuje dzierżawić aplikacje

Kamil Kosiński
opublikowano: 18-12-2000, 00:00

Getin planuje dzierżawić aplikacje

Firmy Getin Service Provider, Great Plains Software Polska oraz polski oddział Microsoftu rozpoczęły współpracę w zakresie oferowania usług Application Service Providing (ASP). Na mocy porozumienia Getin będzie udostępniał produkty Great Plains w modelu ASP, na platformie Microsoftu.

Istotą oferty ASP jest dostarczanie klientom aplikacji w postaci usługi świadczonej przez Internet, a nie jak dotychczas produktu instalowanego na komputerach czy serwerach. Na razie, oferta Getinu będzie dotyczyła systemu klasy ERP o nazwie DyNAMICS oraz jego wersji eEnterprise, przeznaczonej dla większych firm. Miesięczny abonament za jednego użytkownika ma wynosić dla obu pakietów, odpowiednio 700 i 1 tys. zł. Usługi wynajmu aplikacji będą świadczone w oparciu o łącza Ipartners, TP SA, Formusa i ATM. Klienci będą mieli do wyboru korzystanie z oprogramowania zainstalowanego we wrocławskim lub warszawskim centrum obliczeniowym.

W przyszłości Getin zamierza także wynajmować aplikacje produkowane przez Microsoft. W ofercie ASP mają się znaleźć m.in. pakiet biurowy Office 2000 oraz takie serwery wchodzące w skład platformy Microsoft NET, jak: Commerce 2000 Server (do handlu elektronicznego), SQL 2000 Server (baza danych), Exchange 2000 Server (do wymiany informacji i pracy grupowej). Za ich dzierżawę spółka zamierza pobierać od kilku do kilkuset USD miesięcznie. Przedstawiciele Getinu liczą na to, że w 2001 roku uda się im pozyskać kilka tysięcy użytkowników oprogramowania Microsoftu i kilkudziesięciu pakietu DyNAMICS. KA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Getin planuje dzierżawić aplikacje