Getin: plany przejęć i emisji

DI, PAP
opublikowano: 15-07-2004, 00:00

Zarząd Getinu zaaprobował strategię przejęcia Banku Przemysłowego w Łodzi przez Górnośląski Bank Gospodarczy (którego 71,2 proc. akcji należy do Getinu). Walne GBG ma 13 sierpnia zgodzić się na podwyższeniem kapitału zakładowego o 165 mln zł. Dokapitalizować bank ma Leszek Czarnecki, główny akcjonariusz Getinu, oraz jego spółka zależna LC Corp. BV. W I półroczu 2005 r. miałoby dojść do podwyższenia kapitału Getinu, co ma umożliwić przejęcie całości akcji GBG i podniesienie kapitału własnego banku o 200 mln zł. Getin ma w planach także przejęcia pośredników kredytowych. Leszek Czarnecki zadeklarował udział w emisji i jej gwarancję.

GBG w I półroczu miał 24.6 mln zł zysku netto (o 16 proc. więcej niż przed rokiem), w całym 2004 r. ma zarobić 40 mln zł i 50 mln zł w 2005. Getin w I półroczu miał 1,5 mln zł zysku jednostkowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Getin: plany przejęć i emisji