Ghelamco pokazało jak zmieni Łódź

opublikowano: 15-03-2018, 21:17
aktualizacja: 15-03-2018, 21:21

Podczas targów MIPIM we francuskim Cannes belgijski deweloper poinformował o tym, co zbuduje na terenie Nowego Centrum Łodzi.

Inwestycja Ghelamco została podzielona na trzy etapy. W ramach pierwszego spółka wybuduje hotel z 166 pokojami, biurowiec o powierzchni 18 tys. mkw. i apartamentowiec na około 70 mieszkań. Między budynkami powstaną pasaże, kafejki i winiarnie, restauracje. Na budowę części hotelowej i biurowej deweloper ma już prawomocne pozwolenie. Inwestycja ruszy w trzecim albo czwartym kwartale 2018 r. Autorem projektu jest pracownia PIG Architekci. 

- Jestem niezmiernie zadowolona z kolejnej inwestycji w Nowym Centrum Łodzi. Chciałabym również podziękować firmie Ghelamco, że kolejny raz uwierzyła w potencjał naszego miasta – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Zdaniem Jeroena van der Toolena, dyrektora zarządzającego Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią, Łódź to miasto o ogromnym potencjale. 

- Położenie w sercu Polski, na przecięciu największych szlaków komunikacyjnych, dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu historyczny charakter, a przede wszystkim wykształceni i otwarci ludzie, czynią to miasto atrakcyjnym i perspektywicznym miejscem do inwestowania. Łódź wyrasta na jeden z czołowych rynków regionalnych w kraju, który już teraz może się poszczycić zasobami biurowymi o powierzchni prawie 440 tys. mkw., a zarazem jednym z najniższych wskaźników pustostanów na poziomie 9,5 proc.– mówi Jeroen van der Toolen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu