Ghelamco Poland w elitarnym klubie

opublikowano: 21-08-2017, 22:00

Ghelamco Poland przystąpiło do The Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH)

Ghelamco Poland przystąpiło do The Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH) — prestiżowej międzynarodowej organizacji zrzeszającej architektów, urbanistów, deweloperów, instytucje naukowe oraz firmy związane z budownictwem wysokościowym. To pierwsza firma z Polski, która znalazła się wśród członków CTBUH.

Organizacja, powstała w 1969 r. w USA, prowadzi wymianę wiedzy na temat wysokich budynków i zrównoważonego rozwoju miast przez publikacje, badania, konferencje, wydarzenia, grupy robocze, zasoby internetowe i rozbudowaną sieć międzynarodowych przedstawicieli. Opracowała również międzynarodowe standardy pomiaru wysokich budynków i jest arbitrem przy nadawaniu tytułu „Najwyższego budynku świata”.

— Firma Ghelamco Poland nie bez powodu dołączyła do międzynarodowej grupy specjalistów The Council on Tall Buildings and Urban Habitat. Zaliczamy się do europejskich liderów budownictwa wysokościowego. W Warszawie postawiliśmy najwyższy biurowiec w kraju zaprojektowany w duchu zrównoważonego budownictwa — Warsaw Spire, a obecnie wznosimy kompleks trzech wież The Warsaw HUB. W planach mamy kolejne wysokościowce, budowane według najwyższych światowych standardów — mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Oddany w 2016 r. Warsaw Spire ma 220 m i jest drugim co do wysokości budynkiem w Polsce po Pałacu Kultury i Nauki (237 m). Kolejne miejsca w rankingu należą do wrocławskiego Sky Tower (212 m) i Warsaw Trade Tower (208 m). W pierwszej dziesiątce znalazło się też kilka warszawskich budynków liczących mniej niż 200 m: Q22 (195 m), Złota 44 (192 m), Rondo 1 (192 m), Hotel Marriott (170 m), Warsaw Financial Center (165 m) i InterContinental Warsaw (164 m).

The Council on Tall Buildings and Urban Habitat traktowana jest jako główne źródło informacji dla profesjonalistów z branży. Reprezentantem CTBUH w Polsce jest prof. Ryszard Kowalczyk — konstruktor, naukowiec oraz wieloletni zaangażowany członek tej organizacji (od 1969 r.), w której pełnił wiele funkcji, m.in. wiceprzewodniczącego na region europejski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu