Ghelamco przyśpiesza z budowami

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 05-02-2013, 00:00

Biura

Warsaw Spire na warszawskiej Woli to jeden z najdłużej oczekiwanych stołecznych biurowców. Pierwsi najemcy wprowadzą się do niego w 2015 r. Prace projektowe trwały prawie pięć lat, zanim na placu budowy wbito pierwszą łopatę.

Po osiemnastu miesiącach na działce w kwartale ulic Grzybowska, Łucka, Towarowa i Wronia widać ogromny wykop, w którym powstają fundamenty pod budynek B. Biurowiec ma już najemcę, jest nim Agencja Frontex. Całkowita powierzchnia biurowa kompleksu Warsaw Spire to 100 tys. mkw.

Na 49 kondygnacjach wieżowca, wysokiego na około 200m, będzie 60 tys. mkw. biur. Dwa mniejsze budynki, które znajdą się po bokach wieży, będą miały po 20 tys. mkw. każdy. Powierzchnia typowego piętra wyniesie od 1,3 do 1, 7 tys. mkw. Projekt jest efektem współpracy belgijskiej pracowni architektonicznej M. & J-M. Jaspers — J. Eyers&Partners z polsko-belgijską pracownią architektoniczną Projekt.

— Jesteśmy w trakcie wyboru firmy, która zaprojektuje plac miejski przy Warsaw Spire. Chcemy, żeby było to miejsce ogólnodostępne, tętniące życiem nie tylko w godzinach pracy biur — przekonuje Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju w Ghelamco Poland.

Firma Ghelamco szacuje wartość całej inwestycji na 1 mld zł. Jednocześnie deweloper kończy dwie inne inwestycje biurowe w Warszawie — Marynarska 12 i Łopuszańska Business Park. Obie mają zostać oddane do użytku na przełomie maja i czerwca. Ponadto spółka prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży biurowca Senator przy placu Bankowym i planuje inwestycję we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu