Giełda kryptowalut Bitpanda pozyskała 263 mln USD

ARŻ, Reuters
opublikowano: 17-08-2021, 10:31

Austriacki broker kryptowalut Bitpanda poinformował we wtorek, że zebrał 263 mln USD w rundzie finansowania prowadzonej przez Valar Ventures, fundusz venture capital założony przez miliardera Petera Thiela. Wycena firmy wzrosła do 4,1 mld USD, pisze Reuters.

Nowa runda finansowanie ponad trzykrotnie zwiększyła wycenę Bitpandy z marca, gdy spółka pozyskała 170 mln USD, a jej wartość oszacowano na 1,2 mld USD. Wśród inwestorów znalazły się m.in. fundusze REDO Ventures, LeadBlock Partners i Jump Capital.

Bitpanda, która ma obecnie 3 mln użytkowników i jest obecna w ośmiu europejskich krajach, planuje w tym roku agresywną ekspansję na nowe rynki. Platforma oferuje klientom elastyczność w inwestowaniu w szereg aktywów, w tym kryptowaluty, akcje, fundusze ETF i surowce.

Dyrektor generalny Eric Demuth stwierdził, że firma na razie nie ma planów wejścia na giełdę. Gdy się na niego zdecyduje, prawdopodobnie postawi na notowanie bezpośrednie, a nie pierwszą ofertę publiczną. W podobny sposób postąpiły także inne spółki z branży, w tym Coinbase i Robinhood.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane