Giełda kryptowalut Coinbase zwolni prawie tysiąc pracowników

opublikowano: 10-01-2023, 13:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Giełda kryptowalut Coinbase poinformowała we wtorek, że zredukuje zatrudnienie o około 950 pracowników w ramach planu restrukturyzacji – podaje agencja Reutersa.

fot. Michael Nagle/Bloomberg

Zwolnienia, wraz z innymi środkami restrukturyzacyjnymi, obniżą koszty operacyjne Coinbase o 25 proc. w kwartale kończącym się w marcu, wynika z nowego zgłoszenia regulacyjnego. Firma kryptograficzna przekazała również, że spodziewa się, że skorygowane straty za cały rok będą mieścić się w granicach 500 mln USD – donosi CNBC.

Akcje Coinbase wzrosły we wtorek o 2,9 proc. w obrocie przedsesyjnym.

Grupa firm kryptograficznych, dotkniętych kryzysem w całej branży, który pogłębił się wraz z upadkiem dużej giełdy FTX, złożyła w ostatnich miesiącach wniosek o ochronę przed upadłością.

Notowania kryptowalut ucierpiały wraz z akcjami technologicznymi, ponieważ inwestorzy uciekają z bardziej ryzykownych aktywów w związku z szerszym spowolnieniem gospodarczym. Kurs bitcoina spadł o 58 proc. w ciągu ostatniego roku, podczas gdy akcje Coinbase doznały deprecjacji o ponad 83 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane