Giełda kryptowalut daje 250 tys. USD za cynk naprowadzający na hakerów

opublikowano: 12-03-2018, 09:35
aktualizacja: 12-03-2018, 09:37

Jedna z największych giełd kryptowalut zaoferowała duże pieniądze za informacje niezbędne do aresztowania hakerów, którzy zaatakowali ją w ubiegłym tygodniu.

Binance, której założycielem jest  Zhao Changpeng, zaproponowała 250 tys. USD w kryptowalucie, za informacje naprowadzające na sprawcę lub sprawców ataków. Giełda odłożyła także 10 mln USD na przyszłe nagrody dla informatorów. Zachęca inne platformy wymiany kryptowalut, aby zrobiły tak jak ona.

Kryptowaluty
Zobacz więcej

Kryptowaluty fot. Bloomberg

W ubiegłym tygodniu Binance stała się celem ataku hakerów. Giełda zdołała go odeprzeć i zapewniła, że pieniądze użytkowników są bezpieczne. Część z nich jednak przestało korzystać z jej usług.

W miarę wzrostu wartości kryptowalut giełdy, gdzie się nimi handluje, są coraz częściej celem ataków hakerów. Od początku tego roku cyberzłodzieje zdołali już ukraść łącznie ok. 700 mln USD z platform wymiany wirtualnych pieniędzy w Japonii i Włoszech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu