Giełda kryptowalut pomyłkowo sprzedawała bitcoina 88 proc. taniej

opublikowano: 26-02-2021, 16:54

PDAX, największa w Azji południowo wschodniej giełda kryptowalut poprosiła o zwrot bitcoinów klientów, którym sprzedała je pomyłkowo o 88 proc. poniżej ceny rynkowej, donosi Benzinga.

PDAX tłumaczy, że sprzedaż bitcoinów po kursie 6 tys. USD wynikała z technicznej usterki. Giełda ostrzegła klientów, którym sprzedała kryptowalutę po takiej cenie, że może wystąpić na drogę sądową jeśli nie zgodzą się na cofnięcie transakcji. Zablokowała im także konta. Klienci twierdzą jednak, że transakcje były przeprowadzone zgodnie z prawem i zasadami obowiązującymi na PDAX. Niektórzy z nich wynajęli już prawnika.

fot. Forum
fot. Forum

- Jest zrozumiałem, że wielu użytkowników czyje się rozczarowanych, że nie mogą kupić bitcoina po bardzo niskiej cenie. Ale niestety, te bitcoiny nigdy nie były w posiadaniu giełdy, więc tak naprawdę nigdy nie było niczego do kupienia lub sprzedaży - powiedział podczas konferencji prasowej prezes PDAX Nichel Gaba.

Bitcoin notowany jest w piątek po 47235 USD i tanieje o 7,5 proc. W miniony weekend jego kurs przekraczał 58 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Benzinga

Polecane