Giełda trampoliną do rozwoju biznesu

Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service
opublikowano: 21-03-2016, 22:00

Historia ostatnich 26 lat udowodniła, że obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych dla wielu spółek stała się przełomowym momentem działalnosci i motorem rozwoju.

 Z perspektywy rosnących polskich przedsiębiorstw pozyskanie kapitału stanowiło jedno z głównych wyzwań na drodze do wzrostu.

Zobacz także

Oczywiście bez pieniędzy inwestorów nawet najbardziej śmiałe wizje biznesowe nie byłyby możliwe do zrealizowania. Stąd tak ważną rolę w historii polskiego biznesu odegrał warszawski parkiet giełdowy, który dla wielu dzisiejszych polskich czempionów był trampoliną do dynamicznego rozwoju — nie tylko za sprawą dostępu do kapitału, ale również poprzez zwiększanie wiarygodności oraz poprawę efektywności zarządzania.

Właśnie taką drogę przeszli laureaci rankingu Giełdowa Spółka Roku, którzy dziś

osiągają spektakularne sukcesy zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych. Z podobnym scenariuszem mieliśmy do czynienia w przypadku Work Service’u. Patrząc z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że również w naszym przypadku jedną z najważniejszych decyzji biznesowych było wejście w 2012 r. na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Jesteśmy pierwszą spółką z branży HR, która skorzystała z możliwości, jakie daje rodzimy parkiet. Dostęp do kapitału zewnętrznych inwestorów pozwolił nam na konsolidację

rynku i objęcie pozycji paneuropejskiego lidera w trójkącie Berlin — Moskwa — Stambuł. Mamy za sobą również dobre doświadczenia z przeprowadzenia procesu SPO, w którym pozyskaliśmy pieniądze na dalszy rozwój grupy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaufanie, którym cieszymy się wśród inwestorów.

GPW jest naszym rodzimym rynkiem, swoistym Alma Mater. Tu wyrośliśmy i odnosiliśmy sukcesy, które dziś pozwalają nam pokonywać kolejne szczeble rozwoju

oraz podnosić wartość spółki w oczach inwestorów. Jednak w ostatnich miesiącach podjęliśmy strategiczną decyzję, że nadszedł czas na więcej. W lutym tego roku Work Service, jako pierwsza polska firma, zdecydował się na dual listing i wszedł na London Stock Exchange. Dzięki tej operacji chcemy zwiększać naszą rozpoznawalność i uzyskać dostęp do rozległej grupy międzynarodowych inwestorów. Jesteśmy przekonani, że obecność na największym, europejskim parkiecie pomoże nam wzmacniać pozycję regionalnegolidera branży i docelowo wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie. Mamy ambicję bycia pionierem, który przeciera szlaki polskim firmom, a także dzieli się doświadczeniem z innymi podmiotami o aspiracjach międzynarodowych. Z satysfakcją obserwuję, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw umacnia swoją pozycję na rynkach europejskich, stając się liczącymi graczami w swoich sektorach. To pozwala z optymizmem patrzyć na rozwój gospodarczy i społeczny naszego kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service

Polecane