Giełda w Stambule najwyżej w historii (WYKRES)

opublikowano: 31-10-2012, 11:53

Turecka giełda wspięła się w środę na najwyższy poziom w historii, informuje Reuters.

Główny indeks parkietu w Stambule, ISE National 100 osiągnął rano wartość 72 216,85 pkt, co jest nowym rekordem wszech czasów.

Wyświetl galerię [1/2]

źródło: Bloomberg

Dobre nastroje panujące w środę na tureckim rynku to w dużej mierze zasługa doskonałych rezultatów jakie zaprezentował Garanti Bank oraz nadziei na podwyższenie ratingu papierów dłużnych kraju. Rentowność 2-letnich obligacji obniżyła się tymczasem do 21-miesięcznego minimum.

Trzeci pod względem wielkości aktywów kredytodawca odnotował 52-proc. wzrost zysku netto do 733,2 mln lir (408 mln USD) w trzecim kwartale, przekraczając oczekiwania analityków.

Agencja ratingowa Fitch zapowiedziała na 8 listopada konferencję  na której ma omówić perspektywy dla ratingu Turcji. Kraj obecnie oceniany jest poniżej poziomu inwestycyjnego, a jego aktualny rating to BB+ ze stabilną perspektywą.

Wzmocniła się też waluta Turcji. Za dolara trzeba zapłacić 1,7916 lir wobec 1,7967 we wtorek. Z kolei koszyk euro-dolar wyceniany jest w środę na 2,0615 wobec 2,0642 wczoraj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda w Stambule najwyżej w historii (WYKRES)