Giełda w Tokio kończy tydzień spadkiem

(Marek Druś)
opublikowano: 24-11-2006, 08:31

Giełda w Tokio zakończyła piątkową sesję spadkiem. Nikkei stracił 1,1 proc., a Topix 1,0 proc. Nastroje inwestorów popsuła ocena gospodarki przedstawiona przez rząd. Rynkowi nie pomógł także brak sesji w USA.

Giełda w Tokio zakończyła piątkową sesję spadkiem. Nikkei stracił 1,1 proc., a Topix 1,0 proc. Nastroje inwestorów popsuła ocena gospodarki przedstawiona przez rząd. Rynkowi nie pomógł także brak sesji w USA.

Rząd Japonii po raz pierwszy od grudnia 2004 roku przyznał w raporcie o gospodarce w listopadzie, że konsumpcja przestała rosnąć. Co gorsza, umocnienie jena wobec dolara wywołało obawę o wyniki eksporterów. W grupie taniejących spółek znalazł się w piątek Mitsubishi UFJ Financial Group, największy japoński kredytodawca, oraz Sompo Japan Insurance, trzecia w kraju spółka ubezpieczeniowa. Wśród największych eksporterów spadły notowania Hondy, która 55 proc. sprzedaży generuje w USA, oraz Sony, dla którego jest to największy rynek eksportowy.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane