ELZAB SA wezwanie na sprzedaż akcji spółki

opublikowano: 2002-06-13 17:47

Raport bieżący nr 23 Zarząd ELZAB S.A. w Zabrzu informuje, że włoska Spółka MWCR S.p.a. z siedzibą w Mediolanie ogłosiła w dniu 11 czerwca bieżącego roku wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 916.393 akcji zwykłych na okaziciela Spółki ELZAB S.A. o wartości nominalnej 13,60 zł każda, uprawniających do wykonywania 916.393 głosów, tj. 49,49 % głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji odbywać się będzie począwszy od dnia 18 czerwca 2002 roku do dnia 17 lipca 2002 roku, w dni robocze.

Zarząd ELZAB S.A. z zadowoleniem przyjął fakt ogłoszenia przez MWCR S.p.a. powyższego wezwania.

MWCR S.p.a. od listopada 2000 roku bezpośrednio i poprzez Spółki zależne posiadała prawo do wykonywania ponad 50% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Zdaniem Zarządu nabycie przez MWCR S.p.a. w wyniku wezwania, liczby akcji uprawniających bezpośrednio do wykonywania ponad 50% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, zapewni przejrzystość struktury właścicielskiej oraz zdopinguje MWCR S.p.a., jako inwestora strategicznego, do dalszego zwiększenia nadzoru właścicielskiego, do działań w celu poszerzenia w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej, know-how Spółki, oferty handlowej i rynków zbytu, tak aby poprzez zwiększenie obrotów oraz efektywności działania, zwiększać wartość Spółki ELZAB S.A.

Wspólne działania w zakresie rozwoju i handlu w ramach grupy kapitałowej, pozwolą również na dalsze umocnienie pozycji Spółki ELZAB S.A. na rynku wspomagania sprzedaży detalicznej w Polsce oraz rynku Unii Europejskiej i innych rynkach eksportowych.

kom emitent mra/zdz