MARVIPOL S.A.: Zawarcie znaczącej umowy.

opublikowano: 2013-10-01 17:22

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 73 / 2013
Data sporządzenia: 2013-10-01
Skrócona nazwa emitenta
MARVIPOL S.A.
Temat
Zawarcie znaczącej umowy.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Na podstawie § 5 ust. 1 pkt 1 i 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33, poz. 259) [Rozporządzenie], Marvipol S.A. [Emitent] informuje, że w dniu 1 października 2013 r. została zawarta Umowa sprzedaży [Umowa] pomiędzy spółkami należącymi do Grupy Kapitałowej Emitenta - Verbis GAMMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. [Sprzedawca] i Marvipol Property Sp. z o.o. [Kupujący].
Przedmiotem Umowy jest nabycie przez Kupującego od Sprzedawcy prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o pow. 11,11 ha, usytuowanej w Warszawie, w rejonie ul. Kłobuckiej. Wartość przedmiotu Umowy została określona na kwotę netto 141.001.343 PLN, przy czym termin zapłaty został ustalony w wymiarze 90 dni od momentu podpisania Umowy.
Umowa nie zawiera postanowień dotyczących kar umownych.
Jest to pierwsza Umowa zawarta w okresie ostatnich 12 miesięcy pomiędzy Sprzedawcą i Kupującym.
Źródłem finansowania nabycia przedmiotu Umowy będzie pożyczka udzielona Kupującemu przez Emitenta.
Wartość Umowy przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta, które wg stanu na koniec I półrocza 2013 r. wynoszą 170.364 tys. PLN, zatem spełnione jest kryterium uznania jej za znaczącą umowę (w rozumieniu § 2 ust. 1 pkt 44 Rozporządzenia). Zawarcie Umowy spełnia także kryterium transakcji na aktywach o znacznej wartości (w rozumieniu § 2 ust. 1 pkt 45 Rozporządzenia).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2013-10-01 Sławomir Horbaczewski Pełnomocnik