Giełdowy ład w bezładzie

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 2009-12-01 07:03

Dotarliśmy do wstępnych wniosków raportu o praktykach informacyjnych na polskim rynku kapitałowym. Wnioski? Radio jest dobre, tylko nie gra.

Rada Ładu Informacyjnego, która działa przy Giełdzie Papierów Wartościowych, kończy prace nad raportem o praktykach informacyjnych na polskim rynku kapitałowym. To pierwsze takie badanie w jego historii. Rada pytała instytucje finansowe, spółki giełdowe i media o wewnętrzne procedury mające zapewnić merytoryczną jakość publicznych komentarzy udzielanych przez ich pracowników. Badanie prowadzi konsorcjum NBS Public Relations i Kancelaria Hogan & Hartson.

Wstępny wniosek: z praktykami informacyjnymi na polskim rynku jest źle.

- Większość konkluzji jest negatywna. Instytucje często mają jakieś kodeksy, ale o charakterze fasadowym. To cienka warstwa lodu, pod którą lepiej nie zaglądać, bo tam jest nieciekawie. Obrazowo mówiąc: radio jest dobre, tylko nie gra – komentuje Marcin Gomoła, przewodniczący Rady Ładu Informacyjnego.

Więcej w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”.