Giełdowy maluch wynikami obronił się przed bessą

opublikowano: 16-11-2017, 12:56
aktualizacja: 16-11-2017, 13:03

Od szczytu w czerwcu kurs spółki Auto Partner, handlującej częściami do aut, spadł o ponad 17 proc. i stanął na skraju bessy. Dziś firma opublikowała jednak wyniki, które dały impuls do odbicia.

Przychody w trzecim kwartale wzrosły o 26 proc. r/r do 236 mln zł, EBITDA o 23 proc. do 17 mln zł, a zysk netto o 14 proc. do 10,2 mln zł. 

Narastająco po trzech kwartałach przychody wynoszą 675 mln zł (+30 proc.), EBITDA 50,8 mln zł (+28 proc.), a zysk netto 30,2 mln zł (+13 proc.).

"Na zdecydowaną poprawę wyników finansowych w trzecim kwartale i okresie dziewięciu miesięcy 2017 r. wpływ miały przede wszystkim: rozbudowa sieci filii i powierzchni magazynowo-logistycznej, w tym także lepsze pokrycie geograficzne polskiego rynku, rozszerzenie asortymentu oferowanych produktów oraz dobra sytuacja rynkowa. Grupa w 2017 roku otworzyła 9 nowych filii i zwiększyła ich liczbę do 80 (na koniec września 2017 miała ich 79). W wyniku rozbudowy w tym roku infrastruktury logistycznej i magazynowej (rozwój centrum logistyczno-magazynowe w Bieruniu i nowe centrum w Pruszkowie) Grupa dysponuje obecnie łącznie 75,5 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej, co umożliwia zwiększenie częstotliwości dostaw do klientów" - podano w komunikacie.

- Utrzymujemy wysoką, dwucyfrową dynamikę sprzedaży zarówno w Polsce jak i za granicą. Wypracowaliśmy dobre, satysfakcjonujące nas wyniki zarówno w 3 kw. jak i po dziewięciu miesiącach roku, w efekcie stałego rozwoju i wzmacniania potencjału Spółki. Chcemy zwiększać skalę działalności i jednocześnie utrzymywać dobre poziomy marżowości oraz coraz mocniej wykorzystywać potencjał rynków eksportowych. W tym celu powołaliśmy  spółkę w Czechach, którą  przygotowujemy do rozpoczęcia działalności operacyjnej i uruchomienia pierwszego zagranicznego magazynu. Stale rozwijamy ofertę, mamy już 80 filii w Polsce oraz sieć aż 100 niezależnych warsztatów. Rozbudowana w tym roku powierzchnia magazynowo-logistyczna pozwala realizować nam więcej dostaw w jeszcze krótszym niż dotychczas czasie – mówi Aleksander Górecki, prezes spółki Auto Partner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu