Giełdy czekają na sygnał do dalszych zakupów

Marek Druś
opublikowano: 25-04-2007, 00:00

Nadal brak impulsu, który na światowych giełdach skłoniłby inwestorów do zakupów. Giełdy w USA zakończyły poniedziałkowe sesje niewielkimi spadkami. W Azji także zabrakło chętnych do kupowania. Wyniki kwartalne europejskich spółek nie ożywiły popytu. Z 18 indeksów branżowych spadła wartość 11.

Rosły wskaźniki branży chemicznej. To zasługa doskonałych wyników kwartalnych holenderskiego Akzo Nobel, największego na świecie producenta farb i lakierów. Rozczarowanie wynikami spowodowało spadek notowań Danone, francuskiego producenta nabiału, i TeliaSonera, największego skandynawskiego telekomu.

Za oceanem rynek przy niewielkich wzrostach czekał na publikację wskaźnika zaufania konsumentów i danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym. IBM zachęcił inwestorów do kupowania swoich akcji, podwyższając dywidendę i środki na buy-back.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu