Giełdy kontynuują zwyżki dzięki spółkom high-tech

Sebastian Gawłowski
12-04-2001, 00:00

Giełdy kontynuują zwyżki dzięki spółkom high-tech

Rynki azjatyckie odbiły się po ostatnich korektach spadkowych za sprawą wysokich wzrostów amerykańskich akcji. W Tokio indeks Nikkei zakończył środową sesję ponad 4,3-proc. zwyżką, po dwóch dniach strat. W trakcie sesji największe zyski osiągnęły walory KDDI Corp oraz innych telekomów i spółek high- -tech. Do zakupów walorów technologicznych popchnęły graczy w Japonii wzrosty w Europie i USA. Sytuacja w tym kraju nie jest jednak klarowna. W dalszym ciągu mogą dać o sobie znać echa rozczarowania ogłoszonym pakietem reform rynkowych.

W Hongkongu gracze kupowali walory China Mobile oraz HIS. Mimo coraz częstszych pozytywnych opinii rynkowych, dealerzy w Azji obawiają się o następstwa spowolnienia gospodarki w USA.

Spółki technologiczne zniwelowały słabszą postawę walorów „starej gospodarki” w Europie. Bank inwestycyjny CSFB zmienił rekomendację dla europejskiego sektora telekomunikacyjnego z „neutralnie” do „niedoważony” wywołując falę zakupów tych walorów. Rynki Starego Kontynentu obawiały się decyzji EBC w sprawie stóp procentowych. Utrzymanie stóp na tym samym poziomie nie wywołało jednak negatywnej reakcji. W Londynie inwestorzy kupowali walory ARM Holdings oraz GUS. W Paryżu najmocniejsze na sesji były walory producenta oprogramowania Dassault Systemes i firmy konsultingowej Cap Gemini E&Y.

W Niemczech powodzeniem cieszyły się papiery Infineon Technologies i producenta komponentów elektronicznych Epcos. Koncern DaimlerChrysler stracił ponad 2 proc. po informacji że szacuje stratę operacyjną na jakieś 800 mln do 1 mld euro w pierwszym kwartale.

Walory za oceanem rosły od momentu rozpoczęcia sesji. Gracze odetchnęli po przełomie w rozmowach między USA i Chinami. Nasdaq rozpoczął 4,44-proc. wzrostem, a DJ blisko 0,5-proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Giełdy kontynuują zwyżki dzięki spółkom high-tech