Giełdy w Europie odrobiły część strat

Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.
16-07-2001, 16:06

LONDYN (Reuters) - Europejskie giełdy odrobiły w poniedziałek po południu część strat, bo nie najgorzej zaczęły się sesje w USA. Nadal traciły jednak sektory technologiczny i telekomunikacyjny.

Indeks Eurotop 300 i indeks blue-chipów Euro Stoxx 50 zniżkowały po 0,4 procent. Indeks sektora technologicznego obniżył się o 1,1 procent, a telekomy spadły o 0,8 procent.

Według analityków inwestorzy nie chcieli dokonywać poważniejszych zakupów w oczekiwnaiu na serię wyników kwartalnych blue-chipów z obu stron Atlantyku.

W tym tygodniu wyniki kwartalne podadzą między innymi Nokia, Ericsson, Philips, SAP i ASML. Spośród spółek amerykańskich rezultaty opublikują między innymi Intel, IBM i Apple.

Oprócz wiadomości ze spółek rynek czeka w tym tygodniu także na kilka wydarzeń makroekonomicznych. W środę zostaną opublikowane dane o czerwcowej inflacji w USA. Tego samego dnia prezes Fed Alan Greenspan będzie mówił na temat polityki monetarnej w Izbie Reprezentantów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Giełdy w Europie odrobiły część strat