Giełdy w USA udanie rozpoczynają nowy tydzień

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 2003-09-08 16:20

Giełdy na Wall Street rozpoczęły tydzień od umiarkowanych wzrostów. Wprawdzie analitycy ostrzegali, że poniedziałek przyniesie realizację zysków, ale zwycięża optymizm. Sprzyja mu brak nowych danych makro i niezłe rekomendacje, które pozwalają zapomnieć o fatalnych danych z rynku pracy w piątek.

Liderem wśród spółek z DJIA jest IBM. Analitycy CS First Boston podwyższyli rekomendację spółki do „lepiej niż rynek”, bo IBM znacznie zyska na ożywieniu wydatków w sektorze technologicznym. Do zwyżki w tym ostatnim skłoniły też optymistyczne komentarze RF Micro Devices, producenta chipów, dotyczące zysków w obecnym kwartale.

Silny jest sektor finansowy. Merrill Lynch podwyższył prognozy kwartalne dla konkurencyjnych brokerów: Goldman Sachs i Lehman Brothers.

Spada wycena Wal-Mart, największej sieci handlowej na świecie. Detalista zrealizuje prognozy sprzedaży we wrześniu, ale nie będzie ona prawdopodobnie tak okazała jak w sierpniu.

ONO