Giełdy w USA zaczęły dzień pod kreską

WST
opublikowano: 01-07-2008, 15:43

Trzeci kwartał na Wall Street rozpoczął się od kontynuacji spadkowego trendu. To następstwo obaw o kondycję gospodarki w  obliczu rekordowo drogiej ropy.

Po godzinie 16-tej opublikowane zostaną najnowsze dane z gospodarki. Zaprezentowany zostanie czerwcowy odczyt wskaźnika ISM dla sektora produkcyjnego oraz wielkość nakładów jakie w maju poniesiono na inwestycje budowlane.

Pod wieczór poznamy z kolei wyniki czerwcowej sprzedaży samochodów na amerykańskim rynku. Należy oczekiwać jej znaczącego spadku, gdyż rekordowe ceny ropy i paliw zmuszają coraz większą liczbę klientów do rezygnacji z zakupu ulubionych przez Amerykanów pick-upów i wozów terenowych.

Klimat w amerykańskim biznesie pozostawia wiele do życzenia. Wskazuje na to spadek wskaźnika zaufania do 48,9 pkt w maju, który podał Associated Industries of Massachusetts. Atmosferę podgrzał również Eli Broad, miliarder, inwestor giełdowy i założyciel potentata rynku budowlanego KB Home. Stwierdził on, że obecny kryzys jest najgorszy od II Wojny Światowej, poprawa na rynku nieruchomości może zabrać lata, zaś banki będę potrzebować jeszcze miliardy dolarów by uchronić się przed bankructwem.

W oczekiwaniu na dane o sprzedaży inwestorzy pozbywają się papierów koncernów motoryzacyjnych. Nie jest to też udany dzień dla posiadaczy akcji przewoźników lotniczych. Presji podaży poddaje się też większość banków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Giełdy w USA zaczęły dzień pod kreską