Gigant dla Amazona

opublikowano: 28-11-2019, 22:00

Panattoni Europe zbudował w Gliwicach rekordowy pod względem wielkości i funkcjonalności magazyn dla firmy Amazon.

Inwestycja o powierzchni ponad 210 tys. m kw. (w tym 7,5 tys. m kw. przeznaczone na biura) i czterech kondygnacjach jest największym budynkiem firmy w Polsce. Jest wyposażony w innowacyjną technologię Amazon Robotics. Technologia wykorzystuje 3,9 robotów transportowych, pomagających składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Zbudowany w formule BTS obiekt ma 317 m długości, 182 m szerokości i 26,7 m wysokości. Magazyn będzie pełnił funkcję centrum logistyki e-commerce, obsługującego cały rynek europejski. Inwestycja przyczyni się do stworzenia 1000 miejsc pracy.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu