Gigant potraja powierzchnię

opublikowano: 20-11-2017, 22:00

Firma eMAG (dawniej Agito.pl), wynajęła aż 33 tys. mkw. magazynów w parku P3 Błonie.

Nowy obiekt jest prawie trzykrotnie większy w porównaniu do powierzchni dotychczas zajmowanej przez eMAG w P3 Błonie. Powierzchnia zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2018 r. Rozbudowę parku logistycznego na przedmieściach Warszawy prowadzi P3, ogólnoeuropejski, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych.

Inwestycja P3 w Błoniu rozwija się w ekspresowym tempie. Jesienią 2016 r. deweloper rozpoczął pierwszą fazę rozbudowy budynku numer 16, a niecały rok później — jej trzeci etap. Według raportów rynkowych dwie zakończone fazy rozbudowy (o łącznej powierzchni 47 tys. mkw.) są największą inwestycją magazynową oddaną do użytku w Polsce, w pierwszej połowie 2017 r.

Całkowita docelowa powierzchnia obiektu wyniesie 80 tys. mkw. P3 park Błonie znajduje się 27 km na zachód od Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2 (która jest częścią Europejskiej trasy tranzytowej E30). W skład parku wchodzi 14 budynków. eMAG jest jednym z największych wielobranżowych sklepów internetowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Firma powstała 16 lat temu i obecnie oferuje ponad 250 tys. produktów od ponad 1000 różnych marek, które są dystrybuowane w Polsce, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Od 2012 .est częścią międzynarodowej firmy Naspers, jednej z największych marek e-commerce na świecie. Współpraca między P3 i eMAG rozwija się również w Rumunii, gdzie firma wynajmuje niemal 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku P3 Bucharest.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu