Czytasz dzięki

Gigant przewozów kontenerowych zaskoczony dużym popytem

opublikowano: 17-06-2020, 17:50

A.P. Moller-Maersk, topowy globalny morski przewoźnik kontenerowy poinformował, że popyt rozwijał się „dużo korzystniej niż pierwotnie oczekiwano” w drugim kwartale, pisze Reuters.

Maersk Line
Zobacz więcej

Maersk Line Reuters/Forum

Przewozy kontenerowe są jedną z największych ofiar gospodarczych pandemii koronawirusa z powodu zakłócenia łańcuchów dostaw po zamrożeniu działalności gospodarczej w poszczególnych krajach. Jednak Maersk, który przewozi swoimi statkami co piąty kontener na świecie, spodziewa się obecnie spadku wolumenu o 15-18 proc. w drugim kwartale. Wcześniej prognozował jego zniżkę o 20-25 proc. Lepsza niż oczekiwano sytuacja na rynku spowodowała, że duńska spółka spodziewa się obecnie w drugim kwartale EBITDA „trochę powyżej” 1,5 mld USD zanotowanego w okresie pierwszych trzech miesięcy roku. Maersk opublikuje pełny raport o wynikach 19 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane