GIłdowy flesz

ASZ
opublikowano: 27-06-2007, 00:00

Police,

+7,7%

Puławy

+2,1%

Rósł kurs Polic, choć spółka nie opublikowała przełomowych komunikatów. Prognozę wyników podniosły konkurencyjne Puławy. Mimo to ich notowania zyskiwały symbolicznie. W roku obrotowym 2006/07 zysk netto Puław ma wynieść 131 mln zł. W kwietniu spółka szacowała go na 115,7 mln zł. Trzeba jednak zauważyć, że kurs Puław mocno zwyżkował wcześniej. Od końca marca, kiedy notowania wybiły się górą z konsolidacji, do wczoraj akcjonariusze Puław wzbogacili się o 142 proc. W tym samym czasie walory Polic zdrożały o 135 proc.

W ostatnim tygodniu atmosferę wokół nich podgrzała publikacja strategii Ciechu, zakładająca akwizycję jednego z producentów nawozów azotowych. Inwestorzy zareagowali wówczas kupnem papierów obydwu notowanych na GPW spółek prowadzących taką działalność. Po wzroście kursów i skali zaangażowanego kapitału można jednak było sądzić, że faworytem większości handlujących jest przedsiębiorstwo z Polic.

RAFAMET

-12,2%

Poniedziałkowy niefortunny debiut Rafametu zniechęcił akcjonariuszy do trzymania walorów. Do południa wtorkowej sesji kurs producenta obrabiarek spadł o 13 proc. Dzień wcześniej akcje z Kuźni Raciborskiej straciły 11,4 proc. Inwestorzy, którzy kupili spółkę na CeTO po zapowiedzi przeprowadzki na GPW, realizują zyski. W kilka miesięcy na Rafamecie zarobili 50 proc.

Kompap

-8,0%

Ryszard Krauze, jeden z rekinów GPW, pozbył się resztek akcji spółki. Inwestor kontrolował 7,4 proc. głosów na WZA. Reakcja drobnych inwestorów była negatywna. W dłuższej perspektywie sytuacja nie jest najgorsza. Dalszy rozwój wydarzeń zależy od konsekwencji, z jaką Waldemar Lipka, prezes i udziałowiec Kompapu, będzie realizował zamierzone cele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu