Gillette ma nowego prezesa spoza spółki

opublikowano: 22-01-2001, 17:24

BOSTON (Reuters) - Gillette Co, potentat na rynku dóbr szybkozbywalnych, producent m.in maszynek do golenia Mach3 i baterii Duracell, podał w poniedziałek, że nowym prezesem i dyrektorem wykonawczym zostanie James Kilts, były szef grupy spożywczej Nabisco Holdings.

Rzecznik Gillette powiedzał, że w swojej 100-letniej historii spółka sięgnęła po kogoś spoza firmy by obsadzić stanowisko prezesa po raz pierwszy od 1931 roku.

"Kilts wydaje się mieć odpowiednie umiejętności by pokierować Gillete" - powiedział William Steele, analityk Bank of America. "Potrafi budować markę i jest wnikliwym finansistą".

Gillette od dłuższego czasu przeyżywa kłopoty, związane między innymi ze słabą sprzedażą baterii Duracell.

W grudniu ubiegłego roku Gillette ogłosiło drugi plan restrukturyzacyjny w ciągu dwóch lat. Spółka planuje zwolnić 2.700 pracowników, co stanowi osiem procent jej siły roboczej na całym świecie. Gillette chce zamknąć osiem swoich fabryk i 13 centrów dystrybucyjnych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gillette ma nowego prezesa spoza spółki