Gino Rossi rozważa sprzedaż Simple

KZ
26-01-2012, 11:36

Gino Rossi nie wyklucza sprzedaży akcji Simple Creative Products. Ewentualna transakcja ma zapewnić środki na restrukturyzację zadłużenia giełdowej firmy w przypadku przedłużania się procesu pozyskania gotówki z nowej emisji akcji - podała spółka w informacji prasowej.

Zawarte przez Gino Rossi w grudniu ubiegłego roku porozumienia z bankami – głównymi wierzycielami zakładają utrzymanie podstawowych linii kredytowych do 31 stycznia 2012 r. Po tym terminie spółka powinna rozpocząć spłatę części swych zobowiązań.

– Zakładaliśmy, że środki na tę spłatę będą pochodziły z prywatnej emisji akcji. Tylko ona gwarantowała bowiem szybkie pozyskanie gotówki.Emisja nie uzyskała jednak wystarczającego poparcia podczas grudniowego NWZA. Akcjonariusze sygnalizowali, że poprą emisję z prawem poboru. Będzie ona głosowana podczas NWZA, które odbędzie się 31 stycznia i mamy nadzieję, że tym razem uzyska akceptację akcjonariuszy – powiedział Grzegorz Koterwa, prezes Zarządu Gino Rossi.

– Przeprowadzenie emisji z zachowaniem prawa poboru jest jednak procesem długotrwałym.  Zwróciliśmy się do banków z propozycją wydłużenia porozumienia standstill. Ze względu na niepewność co do rozwoju sytuacji na rynku kapitałowym musimy rozważać alternatywne źródło pozyskania środków na spłatę zobowiązań. Z tego też względu planujemy podjęcie działań zmierzających do sprzedaży akcji Simple. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie Simple Creative Products poręcza zobowiązania kredytowe Gino Rossi, a ponadto akcje Simple są zastawione na rzecz jednego z banków. Przeprowadzenie sprzedaży Spółki Simple wymaga zatem dokonania uzgodnień z wszystkimi zainteresowanymi podmiotami, a w szczególności z Bankami – dodał prezes Koterwa.

W przypadku zatwierdzenia emisji akcji z prawem poboru proces zbierania ofert na zakup Simple prowadzony będzie równolegle z pracami nad emisją.

– Przygotowanie obu transakcji wymaga mniej więcej 4-5 miesięcy. W okolicach czerwca będziemy więc mieli możliwość podjęcia ostatecznej decyzji co do źródła gotówki na uregulowanie zobowiązań wobec banków – wyjaśnił prezes Koterwa.

Ponad rok temu Gino Rossi negocjowało sprzedaż Simple. Wówczas spekulowano o kwocie 90 mln zł. Dziś kapitalizacja Gino Rossi to 53 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Gino Rossi rozważa sprzedaż Simple