GITD podpisała z konsorcjum Kapsch umowę za 204 mln zł netto

GSU
opublikowano: 09-04-2019, 12:34

Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał z konsorcjum Kapsch Telematic Services i BIT umowę o wartości 204 mln zł netto na świadczenie usługi utrzymania infrastruktury przydrożnej Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO).

GITD w sierpniu ogłosiła przetarg utrzymanie  infrastruktury przydrożnej. Nowy wykonawca miał przejąć świadczenie usługi od 3 listopada 2018 r., w związku z kończącą się umową z Kapsch na utrzymanie KSPO. Przetarg udało się rozstrzygnąć jednak dopiero pod koniec lutego. Postępowanie było prowadzone według procedury otwartej. Złożono w nim tylko jedna ofertę. W międzyczasie GITD, aby zachować ciągłość świadczenia usługi udzieliła zamówienia z wolnej ręki spółce BIT.

GITD pod koniec sierpnia podpisała z Instytutem Łączności wartą 441,7 mln zł netto umowę na świadczenie usługi przejęcia i eksploatacji Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Na początku października, czyli miesiąc przed terminem przejęcia usług, IŁ odstąpił częściowo od umowy podpisanej z GITD, który musiała następnie sam szukać podwykonawców na część prac i podpisać z wykonawcami umowy w trybie negocjacji bez ogłoszenia. 

Wartość umowy z IŁ po odstąpieniu zmniejszyła się do 359,1 mln zł netto. IŁ w ramach swojej części umowy  prace o wartości około 281,4 mln zł netto zlecił Kapsch Telematic Services. Prace o wartości 3,5 mln zł netto firmie Contact Center, a zamówienia za 30,8 mln zł Integrated Solutions, czyli spółce z grupy Orange. 

W ubiegłym tygodniu TVN24 informował, że alarmujący raport Najwyższej Izby Kontroli o tym, jak przygotowywano reformę systemu ViaToll, który przynosił miliardowe wpływy do budżetu, został utajniony. Portal podał, że utajnienie to efekt zabiegów Głównego Inspektora Transportu Drogowego, który odpowiadał za reformę i wykonawcy, czyli Instytutu Łączności. 

Czytaj także:

E-myto: ani taniej, ani polskie

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy