Głębokie redukcje w Deutsche Banku

opublikowano: 23-06-2016, 19:44

Władze Deutsche banku, jednej z największych niemieckich instytucji finansowych potwierdziły, że zawarły porozumienie z radą pracowniczą odnośnie zamknięcia ¼ oddziałów na krajowym rynku, donosi Reuters. Ostateczne kwoty są nieco mniejsze niż proponował bank.

Największy niemiecki pożyczkodawca w ramach dogłębnej restrukturyzacji ogłosił w 2015 r. że zmniejszy zatrudnienie o 9 tys. stanowisk, z czego 4 tys. ma dotyczyć Niemiec. Obecnie w grę wchodzić ma 3 tys. miejsc pracy z czego 2,5 tys. w segmencie detalicznym. W kwestii dalszych redukcji  mają być kontynuowane negocjacje. 

Tym samym DB pozostanie na krajowym rynku z 535 oddziałami, po likwidacji 188 placówek. Apetyt zarządu na cięcia był większy i zakładał pozostawienie "jedynie" 500 placówek. Zamykanie oddziałów ma rozpocząć się do końca bieżącego roku, przy czym największa liczba redukcji ma mieć miejsce w pierwszej połowie 2017 r.

Deutsche Bank poinformował także, że w ostatnich latach wydatkował w każdym przypadku do 2 mln EUR w odnowienie 120 placówek. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane