Global Cosmed wznawia ofertę

opublikowano: 15-05-2013, 00:00

Producent kosmetyków i artykułów chemii gospodarczej 17 maja rozpocznie budowę księgi popytu na akcje.

Book building potrwa do 20 maja, a dwa dni później rozpocznie się przyjmowanie zapisów na akcje. Przedział cenowy to 1,55-2 zł, a pieniądze ze sprzedaży od 4 do 10 mln akcji pójdą na rozbudowę zaplecza magazynowo-produkcyjnego.

— Ostatnie tygodnie spędziliśmy na rozmowach z inwestorami, którzy są zainteresowani nabyciem naszych akcji, i uważamy, że oferta ma w tym momencie duże szanse powodzenia, stąd też decyzja o przyspieszeniu IPO — mówi Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed.

Wcześniejszy harmonogram, opublikowany pod koniec stycznia (wtedy spółka zawiesiła IPO), zakładał, że oferta odbędzie się w drugiej połowie czerwca. W 2012 r. przychody ze sprzedaży Global Cosmed wyniosły blisko 142 mln zł. Zysk operacyjny sięgnął 8,1 mln zł (+31 proc. r/r), a zysk netto 5,8 mln zł (+16 proc.).

— Zrealizowaliśmy prognozy na wszystkich poziomach. Jesteśmy spółką odporną na spowolnienie gospodarcze. Działa ono wręcz pozytywnie na nasz biznes, skłaniając klientów do zakupu produktów sprzedawanych pod markami sieci handlowych — podkreśla Ewa Wójcikowska. Do głównych odbiorców spółki należą sieci handlowe działające na rynku polskim i niemieckim, w tym m.in. Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi Sud, Aldi Nord, Norma czy Kaufland. W 2013 r. przychody mają wynieść 132 mln zł, zysk operacyjny 9,2 mln zł, a zysk netto 6,8 mln zł. Przy przedziale cenowym 1,55-2 zł wskaźnik cena do prognozowanego zysku to 8-10,3, a kapitalizacja 60-78 mln zł. 100-procentowym akcjonariuszem spółki jest Blackwire Ventures (BV), podmiot założyciela GC — Andreasa Mielimonki.

Jeśli uda się sprzedać 10 mln akcji, udział BV w kapitale spadnie to 74 proc. W tym roku na głównym parkiecie giełdy pojawiło się do tej pory tylko 6 nowych firm. Dwie z nich — Baltona i Mabion — przeszły z NewConnect, w tym ta ostatnia poprzedziła awans ofertą publiczną. Przed debiutem akcje sprzedały jeszcze Feerum i PHN. Dwaj zagraniczni nowicjusze — Immofinanz i IPF — nie sprzedawały walorów.

CATALYST

Dwie serie Raportu

Raport, koszalińska spółka zajmująca się windykacją wierzytelności, wprowadzi dziś do obrotu na Catalyst dwie serie obligacji: papiery serii B o wartości nominalnej 10 mln zł, zapadające 21 lutego 2015 r. i oprocentowane według stawki WIBOR6M powiększonej o 5,5 pkt proc. oraz serii C o wartości 15 mln zł. Te zostaną wykupione 13 sierpnia 2015 r., a ich oprocentowanie jest o 30 pkt baz. niższe od serii B. Raport to 15. nowa spółka na Catalyst w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Global Cosmed wznawia ofertę