Globalny rynek akcji rekordowo wysoko

opublikowano: 25-11-2020, 11:04

Wzrosty na Wall Street i pokonanie po raz pierwszy przez Dow Jones 30 tys. pkt. poprawiły nastroje na globalnym rynku akcji, którego indeks znalazł się w środę rekordowo wysoko, donosi Reuters.

Najszerszy indeks MSCI rósł w środę do 622,12 pkt. Obecnie jego wartość wciąż minimalnie idzie w górę i wynosi 620,49 pkt.

- Świat będzie wyglądać dużo lepiej za rok niż obecnie i to właśnie odzwierciedlają rynki akcji – powiedział Mike Bell, strateg globalnego rynku w J.P. Morgan Asset Management. – Faktem jest, że perspektywy dramatycznie zmieniły się przez ostatni miesiąc- dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Inwestorzy wierzą, że zastosowanie ogłoszonych szczepionek na COVID-19 doprowadzi do poprawy sytuacji branż najmocniej poszkodowanych na skutek pandemii. Widać to po notowaniach spółek sektora energii, który wzrósł o rekordowe 34 proc. w tym miesiącu, głównie za sprawą drożejącej ropy. Jej cena utrzymują się blisko najwyższego poziomu od marca. Ropa Brent drożeje w Londynie o 1,3 proc. do 48,47 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane